Weź udział w bezpłatnych warsztatach online, dedykowanych osobom zainteresowanym złożeniem wniosku do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Warsztaty odbywać się będą na platformie clickmeeting - korzystanie z niej nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy się na nie wcześniej zarejestrować. Na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail przyjdzie potwierdzenie rejestracji oraz automatyczne przypomnienie o terminie warsztatów. Prosimy o weryfikację, czy adres mailowy wpisany jest poprawnie.

Ze względu na charakter spotkań, nie będziemy publikować nagrań z warsztatów.

Jak przygotować wniosek do SBO 2022?

Wtorek, 20 kwietnia 2021, godz. 17:00

Chcesz spróbować swoich sił w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2022, ale nie wiesz jak się zabrać za wniosek? Te warsztaty są dla Ciebie! Dowiesz się, czego może dotyczyć wniosek, o czym należy pamiętać, przygotowując swój projekt i jak wygląda jego weryfikacja. Krok po kroku przez proces przygotowania wniosku do SBO 2022 przeprowadzi uczestników warsztatów online Paulina Stok-Stocka.

Jak budować grupę zwolenników projektu?

Czwartek, 22 kwietnia 2021, godz. 17:00

Masz pomysł na projekt w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego? To już połowa sukcesu! Druga połowa to dotarcie z nim do jak największej liczby osób, które nie tylko na niego zagłosują, ale – w sytuacji idealnej – wesprą Twoje działania przed samym głosowaniem. Jak sprawdzić, czy Twój pomysł jest naprawdę potrzebny? Gdzie szukać sprzymierzeńców? Jak inspirować bliższych i dalszych sąsiadów do angażowania się w SBO? Jakie są proste i (prawie) darmowe narzędzia, z których możesz skorzystać? O tym będziemy opowiadać podczas warsztatów online, które poprowadzi Kinga Rabińska.

Jak budować grupę zwolenników projektu? Warsztaty online
Jak opracować budżet projektu? Warsztaty online

Jak opracować budżet projektu?

Wtorek, 27 kwietnia 2021, godz. 17:00

Budżet to jedno z największych wyzwań przy planowaniu projektu w SBO. Pomożemy uporać się z tą kwestią! Podpowiemy, jak korzystać z miejskiego cennika SBO i gdzie jeszcze szukać informacji o cenach. Porozmawiamy o tym, jak dokładny musi być kosztorys, przedstawiany we wniosku i w jaki sposób będzie weryfikowany. O tym, że budżet w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim to nic strasznego, przekona Was podczas warsztatów online Paulina Stok-Stocka.

Jak przystępnie opisać swój projekt?

Czwartek, 29 kwietnia 2021, godz. 17:00

Wiesz już, na czym polegać będzie Twój projekt? W takim razie czas go opisać! Na ostatnich warsztatach porozmawiamy o tym, jak pisać, aby tekst wniosku był prosty i łatwy do zapamiętania. Skupimy się na wybranych częściach formularza wniosku do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 – szczególnie ważnych z punktu widzenia osób głosujących. O tym, jak jasno ująć w słowa tytuł, opis i uzasadnienie projektu i sprawić, by były dobrą wizytówką Twojego pomysłu opowie podczas warsztatów online Anna Tuderek.

Jak przystępnie opisać swój projekt? Warsztaty online